۱۳۹۷ شنبه ۲۹ دی   :  جستجو 
                                                                               مهرماه 1392

 عنوان اخبار
1392/7/21 ارزش بازار سهام به رقم 346 هزار میلیارد تومان رسید
1392/7/21 پربازده ترين شركت هاي بورسي معرفي شدند
1392/7/30 بخشودگی جرايم کارفرمایان/دریافت اینترنتی لیست‌های حق بیمه از آبان ماه 1392

ارزش بازار سهام به رقم 346 هزار میلیارد تومان رسید

ارزش بازار سهام به رقم 346 هزار میلیارد تومان رسید

در معاملات امروز بورس تهران یک میلیارد و ۳۳۰ میلیون برگه سهم و حق تقدم به ارزش ۷ هزار و ۳۲۲ میلیارد ریال در ۱۱۷ هزار نوبت معاملاتی داد و ستد شد.

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، در بازار روز یکشنبه سرمایه گذاران شاهد فتح قله های ۷۰ و ۷۱ هزار واحدی در یک ساعت ابتدایی معاملات بودند به طوری که شاخص کل توانست تا نزدیک نیمه های کانال ۷۱ هزار واحد هم پیش برود اما در ساعت های پایانی معاملات با رشدی یک هزار و ۲۴۷ واحدی در چند قدمی کانال ۷۱ هزار واحد ایستاد.

ارزش بازار نیز در رکوردی دیگر توانست به رقم ۳۴۶ هزار میلیارد تومان برسد و بیش از ۶ هزار میلیارد تومان رشد کند. حجم و ارزش معاملات هم با رشدی غیر قابل تصور مواجه شدند. افزایش حجم و ارزش معاملات روزانه نشان می دهد که نقدینگی های جدیدی وارد بازار سهام شده اند . به این تریتب که امروز یک میلیارد و ۳۳۰ میلیون برگه سهم و حق تقدم به ارزش ۷ هزار و ۳۲۲ میلیارد ریال در ۱۱۷ هزار نوبت معاملاتی داد و ستد شد. به این ترتیب معاملات امروز شاهد رشد ۸ درصدی حجم و ۱۳ درصدی در ارزش نسبت به روز گذشته بود.

در بازار روز یکشنبه نمادهای هلدینگ خلیج فارس، پالایش نفت بندرعباس، فولاد مبارکه، پالایش نفت اصفهان، گل گهر، تاپیکو و ملی مس بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل داشتند. شاخص صنعت نیز امروز هزار و ۲۵۹ واحد بالا رفت و شاخص های بازار اول و دوم به ترتیب ۸۱۲ و ۳هزار و ۷ واحد صعودی شدند.

همچنین در روزی که گذشت نمادهای تامین ماسه ریخته گری، سرامیک صنعتی اردکان، خوراک دام پارس، گل گهر، پتروشیمی آبادان، پتروشیمی شیراز و گسترش صنایع و خدمات کشاورزی بیشترین رشد قیمت را داشتند. در مقابل نمادهای کنترل خوردگی تکین کو، شیر پاستوریزه پگاه اصفهان، حمل و نقل بین المللی خلیج فارس، لامپ پارس شهاب، سرمایه گذاری نیرو، شیر پاستوریزه پگاه خراسان و توسعه صنایع بهشهر با بیشترین کاهش قیمت در انتهای جدول معاملات قرار گرفتند.

طولانی ترین صف های خرید هم در نمادهای پالایش نفت اصفهان، هلدینگ خلیج فارس، بانک تجارت، سرمایه گذاری صنعت نفت، پالایش نفت بندرعباس، داروسازی کوثر و سیمان قائن تشکیل شد.

این در حالی بود که نمادهای کنترل خوردگی تکین کو، تایدواتر خاورمیانه، کربن ایران، سرمایه گذاری رنا، سیمان خاش، لامپ پارس شهاب و شیشه و گاز با سنگین ترین صف های فروش مواجه بودند.

بیشترین ارزش معاملات نیز متعلق به نمادهای تاپیکو، هلدینگ خلیج فارس، فولاد مبارکه، پالایش نفت بندرعباس، مپنا، سرمایه گذاری امید و هلدینگ نفت و گاز پارسیان بود.

همچنین بیشترین حجم معاملات هم در نمادهای تاپیکو، فولاد مبارکه، هلدینگ خلیج فارس، مپنا، بانک تجارت، ایران خودرو و سرمایه گذاری امید ثبت شد.

پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)
1392/7/21
پربازده ترين شركت هاي بورسي معرفي شدند

پربازده ترين شركت هاي بورسي معرفي شدند

پالايش نفت تهران، پاكسان، كويرتاير، فرآورده هاي نسوز آذر، لبنيات كالبر، كاغذسازي كاوه و تكين كو در۶ ماه نخست امسال بازدهي هاي ۴۰۰ تا ۹۴۴ درصدي را نصيب همراهان خود كرده اند.

بنابر آمارهاي شركت كارگزاري بانك كشاورزي، از ميان ۳۸۷ شركت بورسي و فرابورسي در۶ ماه نخست امسال تنها ۱۵ شركت بازدهي منفي داشتند. در عين حال صندوق سرمايه گذاري سپهر كاريزما هم كه به تازگي وارد فرابورس شده، بازدهي صفر داشته است.

پالايش نفت تهران پربازده ترين سهم از ابتداي سال جاري بود كه با ۹۴۴.۵ درصد بازدهي توانست بيشترين سود را نصيب سهامداران خود كند.

پس از شتران، پاكسان قرار دارد. سرمايه گذاراني كه از ابتداي سال سهام اين شركت را در پرتفوي خود قرار داده اند، در پايان ۶ ماه، ۶۰۸ درصد بازدهي كسب كرده اند.

سومين شركتي كه توانست بازدهي بالايي را در ۶ ماه به دست آورد، كويرتاير بود. اين شركت طي مدت ياد شده ۶۰۵ درصد بازدهي را نصيب سهام داران خود كرد.

فرآورده هاي نسوز آذر هم در رتبه چهارم بازدهي قرار دارد. اين شركت ۴۹۱ درصد بازدهي را در اين مدت به دست آورد.

رشد قيمت سهام لبنيات كالبر، بازدهي سهام اين شركت را به ۴۸۹ درصد رساند تا پنجمين شركت ميان شركت هاي بورسي و فرابورسي از لحاظ بازدهي باشد.

كاغذسازي كاوه با بازدهي ۴۲۳ درصدي و تكين كو با بازدهي ۴۰۳ درصدي در رتبه هاي بعدي جدول بيشترين ميزان بازدهي قرار دارند.

درعين حال شركت فرآورده هاي نسوز ايران با ۳۹۸.۹ درصد، سالمين با ۳۹۲.۷ درصد و لامپ پارس شهاب با ۳۷۳.۳ درصد در رتبه هاي هشتم تا دهم جدول پربازده ترين هاي بورس و فرابورس قرار گرفتند.

در مقابل اين شركت ها تهران دارو با ۵۱.۷ درصد، بيشترين بازدهي منفي را نصيب سرمايه گذاران خود كرد. بانك گردشگري هم با ۱۷ درصد منفي، سيمان فارس با ۱۳.۶ درصد منفي، بيمه دي با ۱۳.۳ درصد منفي و محور خودرو با ۷.۶ درصد منفي، در انتهاي جدول قرار گرفتند و سهام دارانشان را متضرر كردند.

پول نيوز
1392/7/21
بخشودگی جرايم کارفرمایان/دریافت اینترنتی لیست‌های حق بیمه از آبان ماه 1392

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی در گفت وگو با فارس خبر داد

بخشودگی جرايم کارفرمایان/دریافت اینترنتی لیست‌های حق بیمه از آبان ماه 1392

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی گفت: در صورتی که کارفرمایان بدهی 2 هزار و 700 میلیارد تومانی خود راپرداخت کنند جریمه یک هزار و 800 میلیارد تومانی آنها بخشیده می شود.

سید تقی نوربخش در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی فارس درباره بخشودگی جرائم کارفرمایان بیمه تأمین اجتماعی اظهار داشت: یکی از راههای برگشت سازمان تامین اجتماعی به وضعیت عادی و مطلوب وصول بیمه‌های بلاوصول از کارفرمایان است.

وی تعامل با کارفرمایان و نظارت بهتر را کلید وصول به این هدف دانست و افزود: کارفرمایانی که بدهی‌ بیمه‌ای تجمیع شده دارند تا 19 دی ماه امسال فرصت دارند به شعب سازمان در سراسر کشور مراجعه کنند و تا 29 اسفندماه امسال نیز فرصت دارند این بدهی ها را به صورت تقسیط شده پرداخت کنند و در قبال این اقدام 100 درصد جرایم شان بخشیده خواهد شد.

نوربخش به مبلغ بدهی کارفرمایان به تأمین اجتماعی اشاره کرد و گفت: این بدهی 2 هزار و 700 میلیارد تومان است و یک هزار و 800 میلیارد تومان دیگر نیز جریمه کارفرمایانی است که این بدهی را پرداخت نکرده اند و در صورت تسویه در مورد مقرر جریمه آنها بخشیده می شود.

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی در باره مکانیزه شدن ارائه لیست های بیمه ای اظهار داشت: از اول آبان 20 درصد از شعب سازمان تأمین اجتماعی لیست های بیمه ای را به صورت اینترنتی دریافت می کنند.

وی ادامه داد: تا پایان سال تمام شعبه های تأمین اجتماعی لیست های بیمه ای به صورت اینترنتی دریافت می کنند.

خبرگزاري فارس
1392/7/30