۱۳۹۷ شنبه ۲۹ دی   :  جستجو 
                                                                               آبان ماه 1392

 عنوان اخبار
1392/8/21 مهلت بخشودگی جرائم بیمه‌ای کارفرمایان تمدید نخواهد شد
1392/8/21 توسط صندوق تأمین‌اجتماعی آخرین آمار بیمه هنرمندان ، نویسندگان و روزنامه نگاران اعلام گرديد
1392/8/26 افرادی که سابقه بیمه کمتر از 10 سال دارند هم حقوق بازنشستگی می‌گیرند

مهلت بخشودگی جرائم بیمه‌ای کارفرمایان تمدید نخواهد شد

مهلت بخشودگی جرائم بیمه‌ای کارفرمایان تمدید نخواهد شد

مهلت بخشودگی جرائم بیمه‌ای کارفرمایان سازمان تأمین‌اجتماعی که تا نوزدهم دی‌ماه سال‌جاری است، تمدید نخواهد شد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تأمین‌اجتماعی، پیش از این سازمان تأمین‌اجتماعی با صدور بخشنامه‌ای به ادارات کل تأمین‌اجتماعی سراسر کشور دستور اجرای بخشودگی جرائم تأمین‌اجتماعی را در راستای قانون بودجه سال 92 صادر کرده بود.

براساس بخشنامه صادر شده، واحدهای اجرایی سازمان تأمین‌اجتماعی در سراسر کشور موظفند به منظور تسریع در اجرای قانون و بهره‌مندی کارفرمایان واحدهای صنفی، صنعتی و کشاورزی از بخشودگی جرائم که نسبت به ارائه درخواست کتبی مبنی بر پرداخت و یا تعیین تکلیف بدهی خود است، اقدام نمایند.

طبق قانون بخشودگی جرائم، واحدهای اجرایی مکلفند قبل از تاریخ 19/10/92 نسبت به پرداخت و یا ترتیب پرداخت بدهی‌های معوقه خود اقدام و از بخشودگی جرائم مربوطه برخوردار شوند.

صندوق تامين اجتماعي
1392/8/21
توسط صندوق تأمین‌اجتماعی آخرین آمار بیمه هنرمندان ، نویسندگان و روزنامه نگاران اعلام گرديد

توسط صندوق تأمین‌اجتماعی آخرین آمار بیمه هنرمندان ، نویسندگان و روزنامه نگاران اعلام گرديد

صندوق تأمین اجتماعی اعلام کرد: هیچگونه محدودیتی در رابطه با بیمه هنرمندان و نویسندگان وجود نداشته و تا پايان خرداد ماه 1392 تعداد 22 هزار و 779 نفر با معرفی صندوق حمایت از نویسندگان، روزنامه‌نگاران و هنرمندان با بهره‌مندی از کمک ویژه دولت و تعداد 5 هزار و 76 نفر با برخورداری از منابع حاصل از هدفمندسازی یارانه‌ها تحت‌پوشش تعهدات بیمه‌ای تأمین‌اجتماعی قرار گرفته‌اند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تأمین‌اجتماعی،مدیر کل امور فنی بیمه شدگان این سازمان در پاسخ به این مسأله گفت : برابر توافقات به عمل آمده فی‌مابین سازمان تأمین‌اجتماعی و صندوق اعتباری حمایت از نویسندگان، روزنامه‌نگاران و هنرمندان؛ افرادی که قبلاً براساس موافقتنامه مورخ یازدهم آذر سال 81 و همچنین در اجرای قانون هدفمندسازی یارانه‌ها توسط صندوق مذکور به سازمان معرفی شده و با انعقاد قرارداد بیمه صاحبان حرف و مشاغل آزاد در ردیف بیمه‌شدگان مذکور قرار گرفته و همچنان نسبت به بیمه‌پردازی خود اقدام می‌نمایند، کما فی‌السابق ادامه بیمه و همچنین ارائه تعهدات قانونی به این قبیل از افراد درصورت احراز شرایط مقرر بلامانع است.

سیروس نصیری ادامه داد: به منظور مساعدت با افراد مذکور چنانچه مشمولین واجد شرایط از طریق مرجع یادشده به اداره کل امور فنی بیمه‌شدگان سازمان تأمین‌اجتماعی معرفی گردند، انجام بیمه آنان با معرفی متقاضی به واحدهای اجرائی در چارچوب بند «ب» ماده 11 آیین‌نامه اجرایی ماده 7 قانون هدفمندسازی یارانه میسر خواهد بود و هیچ‌گونه مشکل و یا محدودیتی در ارائه خدمات به نویسندگان، روزنامه‌نگاران و هنرمندان وجود ندارد.

صندوق تامين اجتماعي
1392/8/21
افرادی که سابقه بیمه کمتر از 10 سال دارند هم حقوق بازنشستگی می‌گیرند

افرادی که سابقه بیمه کمتر از 10 سال دارند هم حقوق بازنشستگی می‌گیرند

با ابلاغ قانونی از سوی رئیس جمهور، سازمان تامین اجتماعی مکلف است به افرادی که حداقل ده سال سابقه پرداخت حق بیمه را دارند، متناسب با سنوات پرداخت حق بیمه، حقوق بازنشستگی پرداخت کند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، قانون تعیین تکلیف تامین اجتماعی اشخاصی که ده سال و کمتر حق بیمه پرداخت کرده اند که در مجلس شورای اسلامی تصویب و به تایید شورای نگهبان رسیده است از سوی رئیس جمهور برای اجرا ابلاغ شد.

بر اساس ماده واحده این قانون، سازمان تامین اجتماعی مکلف است به افرادی که حداقل ده سال سابقه پرداخت حق بیمه را دارند و به سن شصت سال برای مردان و پنجاه و پنج سال برای زنان رسیده اند یا به هر دلیلی به تشخیص کمیسیون های موضوع ماده(91) قانون تامین اجتماعی مصوب 3/4/1354 و اصلاحات بعدی آن در سنین کمتر از موارد فوق از کار افتاده شده اند ولی از حق مستمری برخوردار نمی شوند، متناسب با سنوات پرداخت حق بیمه، حقوق بازنشستگی پرداخت کند. افرادی که کمتر از ده سال حق بیمه پرداخت کرده اند، می توانند با پرداخت مابه التفاوت حق بیمه اعم از حق کارگر و کارفرما تا ده سال به نرخ سالجاری، از امتیاز بازنشستگی این حکم برخوردار شوند.

همچنین سازمان تامین اجتماعی مکلف است به فرزندان و همسران بیمه شده متوفی که زیر ده سال سابقه پرداخت حق بیمه دارد، نسبت به سنوات، مستمری پرداخت کند.

بر این اساس، سازمان ثبت اسناد و املاک کشور نیز موظف است علاوه بر حق الثبت فعلی یک در ده هزار به قیمت منطقه ای بابت حق الثبت اموال غیرمنقول دریافت و به ردیف خاصی در خزانه داری کل واریز کند.

دولت مکلف است اعتبار مورد نیاز برای اجرای این قانون را از محل درآمدهای موضوع این تبصره پیش بینی کند.

این قانون در تاریخ 17/7/1392 از سوی مجلس شورای اسلامی تصویب و پس از تایید شورای نگهبان در مورخه 21 آبان ماه از سوی رئیس جمهور برای اجرا ابلاغ شده است.

خبرگزاري مهر
1392/8/26